Zdrowe przepisy dla dzieci - odżywianie, przepisy

Dieta dzieci nieco różni się od tej serwowanej dorosłym. Młody organizm, będący ciągle w fazie wzrostu, potrzebuje jeszcze więcej składników odżywczych, by móc poprawnie się rozwijać. Zdrowe przepisy dla dzieci zawierać powinny zarówno białka i tłuszcze, jak i węglowodany, a oprócz tego wychodzić z nich powinny smaczne i estetyczne dania, które przekonają nawet największych niejadków do konsumpcji.

Zdrowe przepisy dla dzieci – odżywianie, przepisy

Zdrowe odżywianie dla dzieci oznacza dzień rozpoczęty od ciepłego śniadania. Przepisy na zdrowe śniadanie dla dzieci są różnorodne i dopasowane do różnych upodobań smakowych maluchów. Dietetycy zalecają, aby dziecko rozpoczęło dzień od solidnej porcji węglowodanów, które wspomogą jego pracę mózgu i dodadzą mu energię na cały dzień, jednakże warto skonsultować tę kwestię z lekarzem, ponieważ każde dziecko ma inne potrzeby. Zdrowe obiady dla dzieci przepisy mają już nieco inne, ponieważ ten posiłek obfitować powinien zarówno w węglowodany, jak i w białka oraz tłuszcze, aby zapewnić dostarczenie odpowiedniej ilości witamin i minerałów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania.
Zdrowe przepisy dla dzieci bazują głównie na produktach jak najmniej przetworzonych oraz wykluczają cukier. Po wskazówki jak zastąpić słodycze i produkty typu fast-food w diecie dziecka warto wybrać się do dietetyka, który dobierze mikro i makroskładniki do indywidualnych potrzeb dziecka oraz wskaże na takie przygotowanie potrzeb żeby było smacznie, kolorowo i przede wszystkim zdrowo.

Czy kasza manna jest zdrowa dla dziecka? Odpowiedź brzmi: jeszcze jak!

Kasza manna przed laty cieszyła się bardzo dużą popularnością. Nasze mamy i babcie często podawały ją dzieciom. Nic dziwnego – to lekki i zdrowy pokarm. Dowiedz się, dlaczego warto wprowadzić kaszę mannę do jadłospisu Twojego dziecka!  

Zdrowie na talerzu: dietetyczna kolacja dla dziecka

Nie wiesz, co zrobić swojemu dziecku na kolację? Chcesz, żeby odżywiało się zdrowiej, ale kończą Ci się już pomysły? A może masz w domu niejadka, któremu niełatwo dogodzić? Dowiedz się, jak zachęcić swoją pociechę do jedzenia zdrowych posiłków.

Schemat żywienia niemowląt, czyli jak wprowadzać nowe produkty do diety dziecka

Jeśli Twoje dziecko ma kilka miesięcy, na pewno zastanawiasz się, kiedy zacząć urozmaicać mu dietę i jak duże powinny być porcje. Nie dzwoń w tej sprawie do swoich rodziców – aktualne zalecenia różnią się od tych, którymi kierowały się nasze mamy czy babcie. Jak i kiedy wprowadzać nowe składniki do diety niemowlęcia?

Zdrowe przepisy dla dzieci. Obiad z kaszą jaglaną

Jaki był smak Twojego dzieciństwa? Pamiętasz pyszne dania babci, w których głównym składnikiem była kasza jaglana? Dziś jest ona mniej popularna niż kiedyś, choć powoli wraca do łask. I dobrze, bo jagły nazywane są dziś królową kasz ze względu na swój wiek i mnóstwo wartości odżywczych. Warto włączyć ją do jadłospisu malucha  – najciekawsze przepisy dla dzieci znajdziesz w...