Zdrowe dziecko - dwulatek, trzylatek - porady

Zdrowie dziecka to klucz do szczęśliwego dzieciństwa. W zależności od wieku i stopnia rozwoju dziecka, powinno się stosować zabiegi wspomagające jego funkcjonowanie. Dostosowanie diety, suplementacji i stymulacji do etapu rozwoju pozwala zapobiegać nieprawidłowościom, które zaburzyć mogłyby późniejsze lata życia. Roczne dziecko ma zupełnie inne wymagania niż trzylatek i trzeba wziąć to pod uwagę, planując jego dietę, suplementację i działania stymulujące rozwój. W tej kategorii znajdziesz porady dotyczące utrzymywania zdrowia dziecka w jak najlepszym stanie.

Zdrowe dziecko – dwulatek, trzylatek – porady

Roczne dziecko nietrudno jest utrzymać w dobrej kondycji, ponieważ najczęściej jego odporność wspomagana jest jeszcze przez mleko matki. Warto jednak co jakiś czas konsultować się z pediatrą, aby w pełni zadbać o zdrowy rozwój malucha. Wskaże on jakie produkty rozszerzać dietę, w jakich odstępach czasu to robić i jak radzić sobie z ewentualnymi niedoborami makro i mikroelementów. W przypadku zaobserwowania reakcji alergicznych, występujących po kontakcie z jakimś bodźcem lub po zjedzeniu jakichś produktów, należy udać się do alergologa, który wykona odpowiednie testy potwierdzające lub wykluczające uczulenie. Dzieci często reagują alergicznie na pewne składniki, np. mleko, grzyby, truskawki, cytrusy , dlatego zalecana przez lekarzy jest obserwacja. Podobną ostrożność zachowywać należy, gdy w naszym domu znajduje się dziecko dwuletnie lub trzylatek, ponieważ to, że na jednym etapie życia dziecko rozwija się odpowiednio, nie oznacza, że w kolejnym będzie równie prawidłowo.

Zdrowie dziecka jest jednak bardzo kruche, więc infekcje zdarzają się zawsze. Nie wolno ich ignorować ani zwalczać własnymi siłami. Należy udać się do specjalisty, który dobierze odpowiednią terapię do schorzenia.

Jak leczyć ospę u dziecka? Wszystko, co powinieneś wiedzieć o tej chorobie

Ospa wietrzna jest infekcją wirusową, która powoduje swędzącą wysypkę na całym ciele oraz objawy grypopodobne. Zwykle przechodzimy ją w wieku dziecięcym. Choroba rozprzestrzenia się bardzo łatwo. Dowiedz się, jak leczyć ospę u dziecka i czy można jej uniknąć.

Sprawdzone sposoby na biegunkę u dziecka

Kiedy maluch ma biegunkę, bardzo szybko może się odwodnić. Do tego kochającej mamie ciężko patrzeć, jak dziecko cierpi – to zrozumiałe! Dobrze jest więc znać zarówno domowe, jak i farmakologiczne sposoby na biegunkę u dziecka. Poznaj je i rozpraw się szybko z rozwolnieniem u dziecka.

Co pomaga na odparzenia u dzieci? 8 sprawdzonych sposobów na podrażnienie skóry

Pielucha jest nieodłączną częścią pierwszych miesięcy życia każdego dziecka. Zdarza się, że może pozostawić po sobie ślady na skórze maluszka w postaci odparzeń. Bardzo ważna jest więc profilaktyka – skóra dziecka jest wyjątkowo delikatna i podatna na uszkodzenia. Co zrobić, żeby wyleczyć odparzenia?

Dziecko u fryzjera: jak zachęcić malucha do obcięcia włosów?

Twoja pociecha ma tak długie włosy, że przesłaniają jej oczy, przeszkadzają w zabawie i nie wyglądają estetycznie. Są rzadkie, cienkie i czasami pokręcone w różne strony. Zastanawiasz się, gdzie i jak je obciąć? Zapewne samo przybycie z dzieckiem do fryzjera nie sprawi Ci trudności, ale co potem?

Rotawirusy u dzieci – szczepić czy nie szczepić?

Rotawirusy są jedną z głównych przyczyn biegunki u dzieci. Obecnie masz możliwość zaszczepienia dziecka na rotawirusy, jednak niestety szczepionki mają coraz więcej przeciwników. Dlaczego warto zaszczepić dziecko i nie narażać go na zagrożenia związane z infekcją rotawirusową?

Wszystko na „nie”, czyli bunt dwulatka

Jeśli Twoje dziecko zaczyna coraz częściej stawiać na swoim, a w całym domu rozbrzmiewa donośne „ja sam”, to najprawdopodobniej stykasz się właśnie z objawami typowego buntu dwulatka. Jak sobie radzić z Twoim małym złośnikiem?