Przygotowanie organizmu do ciąży - porady

Zaplanowanie ciąży daje znacznie większe prawdopodobieństwo jej bezproblemowego przebiegu niż fakt, gdy przychodzi ona z zaskoczenia. Odpowiednie przygotowanie organizmu do ciąży może bardzo wspomóc przyszłą mamę i dzięki temu zminimalizować ryzyko na wszelkie powikłania. Wskazówki o tym co zrobić przed zapłodnieniem, aby malec urodził się zdrowy, znajdują się w artykułach lekarzy w tej kategorii na stronie.

Przygotowanie do ciąży – zdrowe odżywianie i ruch

Pierwszy krok w przygotowaniach powinno stanowić zdrowe odżywianie. Jest to bardzo ważne, ponieważ organizm, który otrzymuje wszystkie niezbędne produkty, bogate w witaminy i minerały, staje się silniejszy. Zmiana nawyków żywieniowych powinna zostać skonsultowana i ułożona przez specjalistę. Również osoba wykwalifikowana powinna dobrać aktywność fizyczną, która regularnie wykonywana znacznie poprawia wydolność i kondycję. Przygotowanie organizmu do ciąży pod okiem specjalistów może znacznie zwiększyć szanse na bezpieczny jej przebieg i poród.

Przygotowanie do ciąży – badania

Zanim zdecydujemy się na dziecko dobrze jest zrobić wszelkie niezbędne badania (m.in. morfologia, USG, badania tarczycowe), które oczywiście dobiera lekarz odpowiednio do potrzeb pacjentki. Czasami okazać się może, że w organizmie istnieją niedobory, które bardzo osłabią nasze funkcjonowanie w trakcie noszenia potomka. Diagnostyka pozwala specjaliście dobrać odpowiednią do stanu zdrowia farmakologię i suplementację. Nie warto robić tego we własnym zakresie, ponieważ przyjmowane witaminy w tabletkach (zwłaszcza A i D) mogą szkodzić dziecku.

Przygotowanie do ciąży – nałogi

Lekarze zalecają porzucenie wszelkich nałogów. Palenie papierosów, nadużywanie alkoholu czy przyjmowanie narkotyków zarówno w trakcie, jak i przed ciążą, przynosi nieprzyjemne skutki dla płodu. Odstawienie wszelkich używki na kilka (a nawet kilkanaście) miesięcy przed ciążą, zwiększa pewność, że dziecko nie będzie miało styczności z toksynami w organizmie.

Jak rzucić palenie przed zajściem w ciążę? Zrób to dla siebie i dziecka!

Rzucenie palenia jest trudne – wymaga silnej woli oraz determinacji. Jednak pożegnanie się z nałogiem przynosi same korzyści zarówno dla palacza, jak i jego najbliższych. Jeśli palisz i planujesz zajść w ciążę – nie zwlekaj i rzuć palenie! Zobacz, dlaczego warto to zrobić odpowiednio wcześnie przed poczęciem.

Problemy z zajściem w drugą ciążę – dlaczego się pojawiły?

Jesteś już od jakiegoś czasu szczęśliwą mamą uroczego szkraba. Myślisz o powiększeniu rodziny. Chciałabyś, żeby Twoja pociecha miała rodzeństwo. Jednak na Twojej drodze do spełnienia marzeń o drugim dziecku zaczynają pojawiać się trudności. Co wtedy zrobić?

Jak szybko zajść w ciążę? Sposoby na zwiększenie płodności

Jesteś przygotowana do zajścia w ciążę. Podjęłaś już wiele prób, ale każda z nich zakończyła się fiaskiem. Pragniesz własnego potomstwa, jednak Twoje wysiłki nie są owocne. Nie rezygnuj ze starań! Istnieją sposoby na zwiększenie płodności, których jeszcze nie próbowałaś.

Jak przygotować się do karmienia piersią? Poradnik młodej mamy

Wchodząc w rolę mamy po raz pierwszy, nie zawsze wiesz, jak postępować z maleństwem. Jest to naturalne i w pełni zrozumiałe – bycie mamą to dla Ciebie coś nowego. Przygotowanie wyprawki i kilka dobrych rad w kwestii zajmowania się maluszkiem zawsze się przydadzą. Jednym z ważniejszych tematów jest karmienie piersią.

Czy luteina pomaga zajść w ciążę?

Jeśli chcesz przyspieszyć zajście w ciążę i przejść przez nią w dobrej kondycji, przygotuj swój organizm na przyjęcie nowego „współlokatora”. Wesprą Cię w tym suplementy takie jak np. kwas foliowy czy luteina. Jaki mają one wpływ na ciążę? Czy luteina faktycznie pomaga w staraniach o dziecko? Dowiedz się, jak działa ta substancja.

6 sposobów na zwiększenie libido u mężczyzn

Zajście w ciążę nie zawsze jest łatwe. Czasem starania o dziecko wymagają czasu. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy jeden z partnerów ma niskie libido. Co zrobić, gdy ten problem dotyka mężczyzny? Jak pobudzić jego popęd?

Problemy z zajściem w ciążę – przyczyny, którym możesz zapobiec!

Coraz częściej słyszysz od koleżanek, że ich starania o dziecko nie przynoszą rezultatu? Problemy z zajściem w ciążę dotyczą obecnie większej liczby kobiet, niż powszechnie się sądzi. Poznaj możliwe przyczyny kłopotów z płodnością. Dowiedz się też, jak możesz im zapobiec dzięki zmianie trybu życia i odpowiedniemu przygotowaniu do ciąży.