Przygotowanie organizmu do ciąży - porady

Zaplanowanie ciąży daje znacznie większe prawdopodobieństwo jej bezproblemowego przebiegu niż fakt, gdy przychodzi ona z zaskoczenia. Odpowiednie przygotowanie organizmu do ciąży może bardzo wspomóc przyszłą mamę i dzięki temu zminimalizować ryzyko na wszelkie powikłania. Wskazówki o tym co zrobić przed zapłodnieniem, aby malec urodził się zdrowy, znajdują się w artykułach lekarzy w tej kategorii na stronie.

Przygotowanie do ciąży – zdrowe odżywianie i ruch

Pierwszy krok w przygotowaniach powinno stanowić zdrowe odżywianie. Jest to bardzo ważne, ponieważ organizm, który otrzymuje wszystkie niezbędne produkty, bogate w witaminy i minerały, staje się silniejszy. Zmiana nawyków żywieniowych powinna zostać skonsultowana i ułożona przez specjalistę. Również osoba wykwalifikowana powinna dobrać aktywność fizyczną, która regularnie wykonywana znacznie poprawia wydolność i kondycję. Przygotowanie organizmu do ciąży pod okiem specjalistów może znacznie zwiększyć szanse na bezpieczny jej przebieg i poród.

Przygotowanie do ciąży – badania

Zanim zdecydujemy się na dziecko dobrze jest zrobić wszelkie niezbędne badania (m.in. morfologia, USG, badania tarczycowe), które oczywiście dobiera lekarz odpowiednio do potrzeb pacjentki. Czasami okazać się może, że w organizmie istnieją niedobory, które bardzo osłabią nasze funkcjonowanie w trakcie noszenia potomka. Diagnostyka pozwala specjaliście dobrać odpowiednią do stanu zdrowia farmakologię i suplementację. Nie warto robić tego we własnym zakresie, ponieważ przyjmowane witaminy w tabletkach (zwłaszcza A i D) mogą szkodzić dziecku.

Przygotowanie do ciąży – nałogi

Lekarze zalecają porzucenie wszelkich nałogów. Palenie papierosów, nadużywanie alkoholu czy przyjmowanie narkotyków zarówno w trakcie, jak i przed ciążą, przynosi nieprzyjemne skutki dla płodu. Odstawienie wszelkich używki na kilka (a nawet kilkanaście) miesięcy przed ciążą, zwiększa pewność, że dziecko nie będzie miało styczności z toksynami w organizmie.

Czy luteina pomaga zajść w ciążę?

Jeśli chcesz przyspieszyć zajście w ciążę i przejść przez nią w dobrej kondycji, przygotuj swój organizm na przyjęcie nowego „współlokatora”. Wesprą Cię w tym suplementy takie jak np. kwas foliowy czy luteina. Jaki mają one wpływ na ciążę? Czy luteina faktycznie pomaga w staraniach o dziecko? Dowiedz się, jak działa ta substancja.

6 sposobów na zwiększenie libido u mężczyzn

Zajście w ciążę nie zawsze jest łatwe. Czasem starania o dziecko wymagają czasu. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy jeden z partnerów ma niskie libido. Co zrobić, gdy ten problem dotyka mężczyzny? Jak pobudzić jego popęd?

Problemy z zajściem w ciążę – przyczyny, którym możesz zapobiec!

Coraz częściej słyszysz od koleżanek, że ich starania o dziecko nie przynoszą rezultatu? Problemy z zajściem w ciążę dotyczą obecnie większej liczby kobiet, niż powszechnie się sądzi. Poznaj możliwe przyczyny kłopotów z płodnością. Dowiedz się też, jak możesz im zapobiec dzięki zmianie trybu życia i odpowiedniemu przygotowaniu do ciąży.