Dieta w ciąży - co jeść, czego nie jeść - porady

Dieta zawsze jest tematem spornym, ponieważ ile szkół tyle opinii. Jednak, jednym z najtrudniejszych do skomponowania jadłospisów, jest ten dla kobiet spodziewających się dziecka. Dzieje się tak, ponieważ wybierane produkty muszą sprzyjać nie tylko mamie, ale także maluchowi. Dlatego często kwestią, która martwi ciężarne kobiety jest to co jeść w ciąży, a właściwie częściej czego nie można jeść w ciąży.

Co jeść w ciąży, czego unikać – porady

Dieta w ciąży to aspekt bardzo istotny, gdyż ma duży wpływ na ogólne funkcjonowanie dziecka i mamy. Powinna być konsultowana zarówno z lekarzem prowadzącym, jak i z dietetykiem. Powyższa kategoria opisuje na czym bazować powinna dieta przyszłej mamy i jakie produkty należy wybierać. Badania wskazują, że w czasie ciąży zapotrzebowanie na składniki mineralne i witaminy wzrosnąć może nawet o 100% (zwłaszcza chodzi tu o foliany, witaminę C i karetonoidy). Dlatego właśnie 70% z każdego posiłku przeznaczone powinno być na te produkty, które są w nie bogate. Przyszła mama, po wskazówki dotyczące wyboru produktów, sposobu przyrządzania potraw oraz ilości jaką w diecie przeznaczyć powinna na węglowodany (proste i złożone), białka i tłuszcze, udać powinna się do lekarza lub dietetyka. Porady dla mam, które chcą zmienić nawyki żywieniowe oraz artykuły lekarskie, zawarte zostaną także w tej kategorii na stronie i wskażą co jeść, a czego nie jeść w ciąży.

Dieta cukrzycowa – porady

Trudniejszym zagadnieniem jest dieta cukrzycowa, gdyż kobieta musząca jej przestrzegać powinna jeszcze bardziej zwracać uwagę na jakość i ilość produktów spożywczych, które zjada. Oczywiście dieta taka musi bezwzględnie zostać skonsultowana z lekarzem lub dietetykiem, który rozpisze zalecenia odpowiednio do potrzeb kobiety ciężarnej.

Zachcianki w ciąży a płeć dziecka – prawda czy mit? Skąd się biorą i kiedy się zaczną?

Dziwne zachcianki w ciąży są już chyba legendarne. Przykłady czekolady zagryzanej ogórkami kiszonymi albo lodów z frytkami wydają się tak ekscentryczne, że aż nieprawdopodobne. Zachcianki ciążowe istnieją. Dzięki nim możesz nawet czegoś się o sobie dowiedzieć.

Dieta przyszłej mamy, czyli czego nie jeść w ciąży?

Ciąża to piękny i ważny okres w Twoim życiu. Wymaga jednak od Ciebie szczególnie rozsądnej diety. To, co jesz, ma bardzo duży wpływ na zdrowie Twojego dziecka. Zadbaj więc o przemyślane posiłki, bogate w składniki odżywcze. Czy Twój jadłospis musi być surowy i restrykcyjny? Co możesz jeść, a jakich produktów lepiej unikać w ciąży?

Kawa, herbata, a może zioła? Co pić w ciąży?

Okres błogostanu to czas wielu ważnych pytań. Nierzadko takich, które dotyczą codziennych czynności, takich jak picie. Prawidłowa dieta w czasie ciąży jest bardzo ważna. Zapewnia prawidłowe samopoczucie matki i dobry rozwój dziecka. Co pić w czasie ciąży?

Dieta w ciąży prawidłowa i zbilansowana – fakty i mity o prawidłowym odżywianiu kobiety ciężarnej

Dieta to klucz do zdrowego ciała. Dlatego, kiedy spodziewasz się dziecka, Twoje nawyki żywieniowe stają się niezmiernie ważne. Pamiętaj jednak o tym, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Przychodzimy Ci z pomocą. Oto 6 najczęściej spotykanych faktów i mitów dotyczących diety w ciąży. Poznaj je i zapewnij zdrowie sobie i swojemu dziecku.