Akcesoria dla dzieci - smoczki, gryzaki, zabawki - porady

Akcesoria dla dzieci są obecnie ogromną grupą produktową dostępną na rynku. Mamy możliwość wyboru spośród mnóstwa różnego rodzaju opcji, zarówno jeśli chodzi o smoczki i gryzaki dla dzieci, jak i o wózki czy zabawki.

Smoczki, gryzaki, zabawki – jakie wybrać?

Akcesoria dla dzieci są bardzo obszerną grupą na rynku, dlatego czasami trudno zdecydować jaki typ kupić. Przede wszystkim, niezależnie od artykułu jaki wybieramy, należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego jak on wykonany. Smoczki dla dzieci znaleźć możemy lateksowe bądź silikonowe. Te drugie są bardziej wytrzymałe i twarde. Gryzaki dla dzieci także mają mnóstwo odmian. Mogą być wodne przeznaczone dla malutkich dzieci, które innym rodzajem mogłyby zrobić sobie krzywdę. Ale dostępne są także rozwijające połączenia np. grzechotki z gryzakami lub plastikowe piszczące w różnych kształtach i kolorach. Najważniejsze jednak by były wykonane z materiałów oznaczonych atestem bezpieczeństwa. Powinny też być zupełnie bezzapachowe. Najważniejszą zasadą jest ich bardzo częste mycie, ponieważ to na nich zbiera się najwięcej bakterii. Jeśli chodzi o zabawki dla dzieci jest ich tak dużo, że nie sposób wymienić wszystkich. Najciekawszą opcją są jednak te produkty, które nie tylko bawią, ale też uczą. Są to wszelkiego rodzaju dziecięce instrumenty muzyczne np. cymbałki, a także gumowe puzzle, maty wyposażone w różnego rodzaju elementy m.in. grzechotki, metki, wstążki, różne struktury materiału. Poza tym do dyspozycji jest też wiele maskotek wydających dźwięki, które czasami bywają ratunkiem dla rodziców, których pociechy zasypiają tylko przy konkretnym typie dźwięku.

Wybieranie wózka – porady

W działach, na których zakupić można wózki dziecięce, wybór jest tak duży, że zazwyczaj wymaga kilkukrotnych wizyt przed podjęciem decyzji. Wybierając pojazd dla malucha, warto przeanalizować wagę konkretnego modelu, gdyż zbyt ciężki wózek bardzo przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Istotnym elementem są także koła, które mogą być pompowane (amortyzacja jest wtedy lepsza, ale istnieje ryzyko przebicia) lub plastikowe. Ważna jest wielkość wózka oraz szerokość gondoli (trzeba zadbać, by dziecko miało wystarczająco dużo miejsca na swobodne poruszanie). Z pozoru mało istotną rzeczą jest rączka, a konkretnie jej wysokość. Wózki dziecięce mogą mieć kilka poziomów regulacji rączki, co jest istotne głównie dla bardzo wysokich lub niskich rodziców, bo wtedy standardowe położenie jest niekomfortowe.

Jaki gryzak dla dziecka najlepiej złagodzi swędzenie dziąseł?

Ząbkowanie nie jest przyjemnym procesem zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Fakty są jednak takie, że każde dziecko musi je przejść. Aby pomóc maluszkowi w tym nieuniknionym procesie, zainwestuj w dobrej jakości gryzak, którego głównym zadaniem jest masowanie dziąseł.

Tradycyjna gruszka do nosa dla dzieci – czy jest lepsza niż nowoczesny aspirator?

Gruszka jest narzędziem służącym do odsysania wydzielin organizmu. Nasze mamy i babcie usuwały nią katar z nosa swoich pociech. Dzisiaj tradycyjna gruszka do nosa dla dzieci jest coraz częściej zastępowana nowoczesnymi aspiratorami. Czy słusznie?

Aspirator do nosa, laktator i butelka – co jeszcze przyda się młodej mamie?

Oferta akcesoriów dla niemowląt jest bardzo duża. Dlatego czasem trudno zdecydować, co jest rzeczywiście niezbędne, a co tylko pozornie może się przydać. Kompletujesz wyprawkę dla swojego dziecka? Dowiedz się, dlaczego oprócz ubranek, wózka czy butelki powinien się w niej znaleźć również laktator i aspirator do nosa.

Aspirator do nosa dla niemowląt, czyli łatwa metoda na pozbycie się kataru

Bardzo małe dzieci nie potrafią same wydmuchiwać nosa. Tę umiejętność zdobywają zazwyczaj dopiero ok. 3. roku życia. Dopóki więc Twój maluch nie nauczy się samodzielnie walczyć z katarem, możesz mu w tym pomagać, wykorzystując aspirator do nosa dla niemowląt. Jak go używać?

Podgrzewacz do butelek dla dzieci – na co zwracać uwagę przy jego zakupie?

Kiedyś butelki z pokarmem dla dziecka podgrzewało się w garnku z wrzątkiem. Ta tradycyjna metoda z wielu względów nie była jednak zbyt wygodna. Teraz na szczęście istnieją automatyczne podgrzewacze do butelek i słoiczków. Czy taki gadżet jest niezbędny dla każdej mamy? Na co zwracać uwagę przy ich zakupie?

Smoczek – najlepszy przyjaciel niemowlaka

Nic tak nie uspokaja dziecka jak smoczek. Jednak, aby dobrze spełniał swoje zadanie, trzeba go odpowiednio dobrać. Jakie są rodzaje smoczków? Jak powinno się je wybierać w zależności od wieku dziecka?      

Termofor – sprawdzony sposób na kolki u dziecka

Kolki to bolesna dolegliwość dla noworodka i wielki zmartwienie dla mamy. Kiedy widzisz, jak Twój maluszek cierpi, chciałabyś jak najszybciej mu pomóc. Na szczęście jest na to sposób –  z pomocą przychodzi termofor. Pytanie tylko, jaki termofor dla dzieci będzie najlepszy?